AF7 - Fase Previa 2022 - 14 y 15

  • Table
  • About Season

Grupo A

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

E Estrada FB "A"

4 4 0 0 21 0 21 12
2

E.D. Luis Calvo Sanz

4 3 0 1 9 3 6 9
3

Chapela C.F.

4 2 0 2 7 7 0 6
4

San Martín C.F.

4 1 0 3 3 18 -15 3
5

Ural C.F. "B"

4 0 0 4 0 12 -12 0

Grupo B

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

U.D. Ourense

4 3 1 0 20 2 18 10
2

Victoria C.F. "A"

4 3 1 0 15 1 14 10
3

Umia C.F.

4 2 0 2 9 5 4 6
4

C.D. Areosa "B"

4 1 0 3 4 16 -12 3
5

Bandeira S.D.

4 0 0 4 2 26 -24 0

Grupo C

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

E.D. Val Miñor

4 4 0 0 28 1 27 12
2

C.D.C. Santa Teresita

4 2 0 2 8 11 -3 6
3

E Estrada FB "B"

4 1 1 2 5 10 -5 4
4

Union S.D. O Grove

4 1 1 2 4 14 -10 4
5

Orillamar S.D.

4 1 0 3 3 12 -9 3

Grupo D

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

Gondomar FB

4 4 0 0 16 5 11 12
2

E.F. Racing de Ferrol

4 2 0 2 14 8 6 6
3

Atletico Cuntis C.F.

4 2 0 2 8 5 3 6
4

U.D. Paiosaco

4 2 0 2 14 6 8 6
5

E.D. Barbadás "B"

4 0 0 4 1 29 -28 0

Grupo E

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

Ural C.F. "A"

4 4 0 0 16 1 15 12
2

E.D. Barbadás "A"

4 3 0 1 7 9 -2 9
3

Porriño Industrial F.C.

4 1 1 2 5 6 -1 4
4

Victoria C.F. "B"

4 1 0 3 8 12 -4 3
5

EFB Terra de Montes

4 0 1 3 5 13 -8 1

Grupo F

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

Atlético Coruña C.F.

4 4 0 0 19 3 16 12
2

U.D. Santa Mariña

4 2 1 1 11 5 6 7
3

C.P. Calasancio

4 2 1 1 11 9 2 7
4

Bertamirans F.C. "B"

4 1 0 3 7 7 0 3
5

Arbo C.F.

4 0 0 4 2 26 -24 0

Grupo G

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

E.D. Xuventude Oroso

4 4 0 0 20 1 19 12
2

Sporting Cambre

4 3 0 1 12 4 8 9
3

Atlético Arteixo

4 2 0 2 6 7 -1 6
4

E.D. Barbadás "C"

4 1 0 3 2 17 -15 3
5

Alondras C.F.

4 0 0 4 3 14 -11 0

Grupo H

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

Ourense CF

4 3 1 0 4 0 4 10
2

E.F.B. Moañesa

4 2 2 0 9 3 6 8
3

Victoria C.F. "C"

4 2 1 1 4 2 2 7
4

E.F. Hernani Gonçalves

4 1 0 3 5 6 -1 3
5

Once Caballeros C.F.

4 0 0 4 0 11 -11 0

Cuartos de final

E Estrada FB "A"
E Estrada FB
1 : 0
Victoria C.F.
Victoria C.F. "A"
U.D. Ourense
U.D. Ourense
0 : 3
E.D. Luis Calvo Sanz
E.D. Luis Calvo Sanz
E.D. Val Miñor
E.D. Val Miñor
3 : 1
E.F. Racing de Ferrol
E.F. Racing de Ferrol
Gondomar FB
Gondomar FB
4 : 0
C.D.C. Santa Teresita
C.D.C. Santa Teresita
Ural C.F. "A"
Ural C.F.
0 : 0
U.D. Santa Mariña
U.D. Santa Mariña
Atlético Coruña C.F.
Atlético Coruña C.F.
3 : 0
E.D. Barbadás
E.D. Barbadás "A"
E.D. Xuventude Oroso
E.D. Xuventude Oroso
3 : 0
E.F.B. Moañesa
E.F.B. Moañesa
Ourense CF
Ourense CF
3 : 2
Sporting Cambre
Sporting Cambre

Semifinales

E Estrada FB "A"
E Estrada FB
2 : 1
E.D. Val Miñor
E.D. Val Miñor
E.D. Luis Calvo Sanz
E.D. Luis Calvo Sanz
3 : 0
Gondomar FB
Gondomar FB
U.D. Santa Mariña
U.D. Santa Mariña
0 : 1
E.D. Xuventude Oroso
E.D. Xuventude Oroso
Atlético Coruña C.F.
Atlético Coruña C.F.
2 : 1
Ourense CF
Ourense CF

Finales

E Estrada FB "A"
E Estrada FB
3 : 1
E.D. Luis Calvo Sanz
E.D. Luis Calvo Sanz
E.D. Xuventude Oroso
E.D. Xuventude Oroso
1 : 0
Atlético Coruña C.F.
Atlético Coruña C.F.