AF7 - Fase Previa 2019 - 18 y 19

  • Table

Grupo A

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

Portonovo S.D.

4 3 0 1 7 7 0 9
2

R.C. Celta Campeche

4 2 1 1 5 4 1 7
3

C.D. Cuatrovientos

4 2 1 1 6 3 3 7
4

Montañeros CF "B"

4 1 2 1 1 1 0 5
5

Catoira S.D.

4 0 0 4 3 7 -4 0

Grupo B

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

Ural C.F. "A"

4 4 0 0 18 1 17 12
2

Sálvora C.F.

4 2 1 1 11 4 7 7
3

U.D. Ourense

4 2 1 1 11 7 4 7
4

Bertamirans C.F. "C"

4 0 1 3 3 12 -9 1
5

U.S.D. O Grove "A"

4 0 1 3 2 21 -19 1

Grupo C

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

E.F. Racing de Ferrol

4 3 1 0 4 0 4 10
2

Ulla C.F.

4 1 2 1 3 2 1 5
3

Victoria F.C. "B"

4 1 2 1 3 2 1 5
4

C.D. Pabellon Promesas

4 0 4 0 0 0 0 4
5

E.D. Arousa

4 0 1 3 0 6 -6 1

Grupo D

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

Victoria C.F. "A"

4 3 1 0 10 3 7 10
2

Alondras C.F.

4 3 1 0 10 3 7 10
3

San Tirso S.D. "A"

4 2 0 2 8 5 3 6
4

C.D.C. Santa Teresita

4 1 0 3 3 8 -5 3
5

U.S.D. O Grove "B"

4 0 0 4 0 12 -12 0

Grupo E

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

Pabellón C.F. "A"

4 4 0 0 25 1 24 12
2

U.D. Santa Mariña

4 2 1 1 7 5 2 7
3

Ural C.F. "B"

4 2 1 1 8 10 -2 7
4

Once Caballeros C.F.

4 1 0 3 2 15 -13 3
5

Victoria F.C. "A"

4 0 0 4 4 15 -11 0

Grupo F

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

C.J. Cambados

4 3 0 1 11 3 8 9
2

E.D. Luis Calvo Sanz

4 3 0 1 10 3 7 9
3

Victoria C.F. "B"

4 3 0 1 6 5 1 9
4

Bertamiráns C.F. "B"

4 1 0 3 4 14 -10 3
5

E.D. Barbadas

4 0 0 4 1 7 -6 0

Grupo G

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

Bertamirans C.F. "A"

4 2 2 0 8 2 6 8
2

E.F.B. Moañesa

4 2 2 0 6 2 4 8
3

Porriño Industrial F.C.

4 2 0 2 7 5 2 6
4

Imperator O.A.R.

4 1 2 1 6 5 1 5
5

San Tirso S.D. "B"

4 0 0 4 0 13 -13 0

Grupo H

Rank Teams Played Wins Draw Lost Goals scored Goals conceded GD Points
1

E.D.C. Verín

4 3 1 0 12 2 10 10
2

Montañeros CF "A"

4 3 1 0 10 2 8 10
3

S.D. Ordenes

4 2 0 2 9 7 2 6
4

S.D. Ribadeo

4 1 0 3 3 8 -5 3
5

Umia C.F. "A"

4 0 0 4 1 16 -15 0

Cuartos de final

Portonovo S.D.
Portonovo S.D.
0 : 1
Sálvora C.F.
Sálvora C.F.
Ural C.F. "A"
Ural C.F.
3 : 0
R.C. Celta Campeche
R.C. Celta Campeche
E.F. Racing de Ferrol
E.F. Racing de Ferrol
0 : 1
Victoria C.F.
Victoria C.F. "A"
Alondras C.F.
Alondras C.F.
1 : 0
Victoria F.C.
Victoria F.C. "B"
Pabellón C.F. "A"
Pabellón C.F.
1 : 1
E.D. Luis Calvo Sanz
E.D. Luis Calvo Sanz
C.J. Cambados
C.J. Cambados
1 : 1
U.D. Santa Mariña
U.D. Santa Mariña
Bertamirans C.F. "A"
Bertamirans C.F.
0 : 0
Montañeros CF
Montañeros CF "A"
E.D.C. Verín
E.D.C. Verín
3 : 0
E.F.B. Moañesa
E.F.B. Moañesa

Semifinales

Sálvora C.F.
Sálvora C.F.
0 : 3
Victoria C.F.
Victoria C.F. "A"
Ural C.F. "A"
Ural C.F.
2 : 0
Alondras C.F.
Alondras C.F.
C.J. Cambados
C.J. Cambados
0 : 0
E.D.C. Verín
E.D.C. Verín
E.D. Luis Calvo Sanz
E.D. Luis Calvo Sanz
4 : 3
Montañeros CF
Montañeros CF "A"

Finales

Victoria C.F. "A"
Victoria C.F.
1 : 2
Ural C.F.
Ural C.F. "A"
E.D. Luis Calvo Sanz
E.D. Luis Calvo Sanz
1 : 1
C.J. Cambados
C.J. Cambados